دانلود|دانلود تحقیق درباره اقتصاد مالزی|

دانلود تحقیق,مقاله درمورد اقتصاد مالزی,برجهای دوقلوی پتروناسدانلود تحقیق درباره اقتصاد مالزی|966091|adg40191533|
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان دانلود تحقیق درباره اقتصاد مالزی هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

تعداد صفحات:45

نوع فایل: word (قابل ویرایش)

لینک دانلود پایین صفحه

به راستی شبه جزیره مالایی و آسیای جنوب شرقی، مرکزی برای تجارت سایر کشورها شده است . اقلام گوناگونی همچون چینی آلات و چاشنی ها حتی پیش از آنکه سلطان نشین مالاکا و سنگاپور به این شهرت برسند، فعالانه تجارت می شده است.

در قرن هفدهم ، ذخایر فراوانی از قلع در چند ایالات مالایایی کشف شد. سپس، همانطور که امپراطوری بریتانیا به عنوان حاکمانی بر مالایا چیره شدند ، درختان کائوچو و خرمای روغنی برای مقاصد بازرگانی عرضه شدند. در طول این دوران ، مالایا به بزرگترین تولید کننده عمده قلع ، کائوچو و خرمای روغنی تبدیل شد. این سه کالا در کنار مواد خام دیگر، قطعا" موجب شتاب اقتصادی مالزی در طی اواسط قرن بیستم گردید.

به جای وابسته شدن به بومیان مالایایی به عنوان منبع کار ، بریتانیا از نیروهای چینی و هندی برای کار در معادن و مستعمرات استفاده نمود . اما تعدادی از آنها پس از پایان دوره توافق شغلی خود به کشورهای اصلی موطن خویش بازگشتند ، و برخی نیز بطور دائمی در مالزی ساکن شدند.

همزمان با این که مالایا به سوی کسب استقلال خود حرکت مینمود، دولت به اجرای برنامه های پنجساله مالزی خود پرداخت که با برنامه پنجساله اول آن کشور در سال ۱۹۵۵ آغاز گردید. برای تاسیس مالزی ، این برنامه ها بازنگری و تکرار شدند ، که اولین برنامه مالزی در سال ۱۹۶۵ شروع شد.

در دهه ۱۹۷۰ ، مالزی به تقلید از رویه چهار ببر(قدرت اقتصادی) اصلی آسیا پرداخت و خود را واداشت تا از وابستگی به استخراج معادن و کشاورزی به اقتصادی عادت دهد که بیشتر به سازندگی (صنعت) وابسته می باشد. با سرمایه گذاری ژاپن ، در طول چند سال صنایع سنگین آن شکوفا شد ، و صادرات مالزی به موتور اولیه رشد کشور تبدیل شدند. مالزی پیوسته به رشد بیش از %۷ در تولید ناخالص ملی درکنار تورمی پایین در دهه های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ دست یافت.

طی همان دوره، دولت کوشید تا با سیاست اقتصادی جدید (مالزی) (NEP) پس از حادثه شورش نژادی ۱۳ مه ۱۹۶۹ فقر را ریشه کن سازد . هدف اصلی آن از میان بردن این انجمن نژادی با فعالیت اقتصادی بود، و برنامه پنجساله اول برای اجرای سیاست جدید اقتصادی به عنوان برنامه دوم مالزی محسوب می شد. موفقیت یا شکست برنامه (NEP) منوط به بحث بیشتر می باشد، اما آن بطور رسمی در ۱۹۹۰ کنار گذاشته شد و با سیاست توسعه ملی (NDP) جایگزین شد.مطالب دیگر:
📚پاورپوینت بررسی زبان شناسی مقابله ای📚پاوپوینت بررسی زندگی زنبور عسل📚پاورپوینت پرتو آلفا📚پاورپوینت پردازنده های چند هسته ای📚پاورپوینت پرستاری کودکان📚پاورپوینت پرستاری📚پاورپوینت پرسشنامه اطلاعات شخصی وودورث📚پاورپوینت پرسشنامه شخصیتی NEO📚پاورپوینت پروانه پوستخوار درختان میوه📚پاورپوینت پروانه سفیده رگ سیاه 📚پاورپوینت پروتكل 📚پاورپوینت بازی با تقسیم مربع ها📚پاورپوینت بازی های المپیک از گذشته تا امروز📚پاورپوینت بازی های بومی کودکان📚پاورپوینت بازیافت انواع زباله های پلاستیکی📚پاورپوینت بازیکنان پرسپولیس در لیگ سیزدهم📚پاورپوینت باغ سازی ایرانی📚پاورپوینت باغ های کهن ایران📚پاورپوینت بافت های لیزوزوم📚پاورپوینت بانكداري مجازی 📚پاورپوینت بانکداری و پول الکترونیکی📚پاورپوینت بایدها و نبایدهای بعد از شیمی درمانی📚پاورپوینت بتن شفاف📚پاورپوینت بدترین ها از نظر امام علی📚پاورپوینت بدهی بلند مدت و سهام ممتاز