دانلود|پاورپوینت درباره تورم و دلایل ایجاد آن در اقتصاد ایران|

پاورپوینت,تورم,دلایل ایجاد تورم,اقتصاد ایرانپاورپوینت درباره تورم و دلایل ایجاد آن در اقتصاد ایران|1669270|adg40191533|
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت درباره تورم و دلایل ایجاد آن در اقتصاد ایران هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

این محصول در قالب پاورپوینت (power point) و قابل ویرایش در 16 اسلاید تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این پاورپوینت و اطمینان از خرید، مطالب چند اسلاید آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

علل و ریشه های تورم در ایران

تورم عبارت است از فرآیند افزایش مداوم سطح عمومی قیمت ها و به عبارت دیگر کاهش مستمر ارزش پول. برخی اقتصاددانان تعاریف دیگری نیز ارائه داده اند: «افزایش مستمر و نامنظم سطح عمومی قیمت ها. »

نکته اساسی که باید به آن توجه کرد آن است که وجود تورمی ملایم برای رشد اقتصادی لازم و ضروری است چراکه این امر به بنگاههای تولیدی انگیزه لازم برای تولید و فعالیت اقتصادی را می دهد. بنابراین صفر کردن تورم به هیچ وجه مطلوب نمی باشد بلکه در اقتصاد هدف آن است که از رشد افسار گسیخته تورم به صورتی که به اقشار جامعه برای تأمین مایحتاج خود فشار آورد، جلوگیری شود و رشد آن تحت کنترل باشد.

علل تورم

تورم در اقتصاد ایران ریشه ها و علت های بسیاری دارد. در اینجا به ریشه ها و موانعی که در سر راه حل این معضل وجود دارد اشاره می شود:

۱) شوک های نفتی و رشد نقدینگی

۲)بودجه عمومی و اتکا به درآمدهای نفت

۳) کسری بودجه

۴) سیاست کاهش ارزش پول ملی و سیاست های حمایتی

۵) قیمت گذاری نامناسب تولید کنندگانمطالب دیگر:
مدیریت و فرهنگ کسب وکارمدیریت و کنترل اضطراب امتحانمدیریت و کنترل پروژهمدیریت ورزشیمدیریت هزینه در صنعت بانکداریمدیکاشنمديريت اخلاق حرفه‌ايمديريت استرسمديريت اسناد و بايگانیمديريت بر مبناي صلاحيتمديريت برگزاري مسابقات ورزشيمديريت بهره‌وريمديريت پرسنليمديريت پروژه‌هاي فناوري اطلاعات فرآیند تقدم و تاخرمديريت پروژه‌هاي فناوري اطلاعاتمديريت تعارض وتصميم گيري خلاقمديريت تماسمديريت تيم های مجازیمديريت خلاقمديريت دانش درشركت نفتي شلمديريت رفتار سازماني الگوهاي بازخورمديريت رفتار سازمانيمديريت رفتار و خدمت به مشتريمديريت زمان 33 اسلایدمديريت سازمان هاي ورزشي